Parkování pro vedení firmy

Přijedete před prodejnu a z pěti parkovacích míst jsou dvě místa s nápisem: „pro zákazníky“ obsazená. Na dalších třech volných místech je upozornění: „pro vedení společnosti“. Dilema zákazníkovo je, zda si má hledat jiné parkovací místo kdesi o ulici vedle. Nebo, jakožto zákazník, tedy ten nejdůležitější, může bez pocitu provinění zaparkovat na místo určené řediteli.

Ano, jsou řidiči, kteří toto dilema nikdy nebudou řešit. Ti často parkují na místech pro invalidy, blokují vchody a zaparkovat na místo vedení společnosti jim nebude dělat problém, když už jsou ti ředitelé Zeměkoule. Stále však zbývá mnoho slušných řidičů zákazníků, kteří si jednoduše nedovolí blokovat prostor, který jim nepatří. Zvlášť když součástí nápisu je symbol naznačující odtažení vozidla.

Další prohřešek. Na místech, kde není nouze o parkovací místa, se parkování pro vedení společnosti často nacházejí nejblíže vchodu do prodejny. Zákazník tak nabývá dojmu, že je tím podřadným živočichem, který parkuje kdesi za rohem a při průchodu mezi luxusními vozy vedení společnosti si položí otázku, zda jejich zboží a služby nejsou předražené. Jak jinak by vydělali na tak drahá vozidla? A závist umí obrátit nejednoho zákazníka ke konkurenci.

Uvědomme si, že prodejnu, výdejní sklad, ale i prezentační místnosti jsme budovali právě pro zákazníka, nikoli pro sebe. Tohoto zákazníka máme vítat, usnadnit mu cestu k nám a minimalizovat jeho stres a nepohodlí. Zkuste nejdřív myslet na pohodlí zákazníka a až poté na pohodlí své a svých zaměstnanců.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.