Vstupní dveře – slavobrána pro zákazníky

Vstupní dveře do prodejny jsou slavobránou vítající zákazníka do našeho chrámu, kde se mu splní sny.

Je jedno, jestli prodávám hřebíky, housky, nabízím pivo na čepu, nebo dělám pedikúru. Dveře jsou to první, čeho se zákazník dotkne, do čeho vrazí, případně co reaguje na jeho přítomnost automatickým otevřením.

Vstupní dveře by měli toužit po pohlazení teplou rukou zákazníka. Zatím však až příliš mnoho dveří volá o pomocnou ruku, která by je namazala, nebo alespoň trochu otřela od mastnosty. Jaké jsou hlavní neduhy spousty vstupních dveří? A co na to zákazník?

1. Fuj, toho se nedotknu ani klackem

Za madla vstupních dveří bere spousta lidí a tak není divu, že jsou často lepkavá. Lidé jsou dnes více zhýčkaní a věřím, že mnoha lidem vadí už samotný pocit brát za něco, čeho se dotknul kdokoli jiný před nimi. Dejme jim alespoň pocit, že jsou madla hygienicky přinejmenším akceptovatelné. Doporučuji ranní obřad s otíráním madla před otevíračkou.

Některé materiály si doslova říkají o zanesení špíny a nepořádku. Klasickým příkladem je jemně vroubkovaný hliník. Je-li to ve vaší moci, zkuste zvolit madlo, které nejen dlouho vydrží, ale také se co nejméně zanese špínou. Vybírejte tvary a povrchy, které netrpí silným zanášením. A hlavně, použijte uklízecích prostředků i na malda a kliky vstupních dveří.

2. Vrzzzz, vrzzz – kakafonie zvuku místo zvonku nade dveřmi.

Tragédie je vstoupit dveřmi, které vržou a přitom jde o zcela běžný jev. Ano, mnoho lidí je poměrně necitelných k tónům připomínajícím zpěv sirén, jenže je tu další kategorie zákazníků, kterým vysoké tóny vadí.

Možná jste si za pokladnou navykli na ten tón. Možná vrzající dveře máte dokonce za jakýsi dveřní zvonek, ale věřte, že opravdu hodně zákazníkům zvuk vrzajících dveří irituje. Stačí trochu toho mazadla do pantů a je na delší dobu po problémech.

3. Je to ten správný vstup?

Na vývěsním štítu na mě křičí reklama a láká ke vstupu do provozovny. Stojím před dveřmi a lomcuju madlem. Nic se nestalo! Zkouším znovu, tentokrát dveře přitáhuji k sobě, a opět nic. Chvíli zkoumám nápisy na dveřích a cedulka s nápisem „TAM“ mě ujišťuje, že jsem udělal ten správný pohyb. Až po hodné chvíli se dovtípím, že stojím u špatných dveří. Ty jediné správné jsou o pár metrů vpravo.

Zkuste na nepoužívané dveře nalepit velký nápis, že vchod je vedle, ideálně s šipkou ukazující, kde se vstupní dveře nachází. Lepší je úplně vyzmizíkovat nefunkční dveře například reklamní tabulí, která nepoužívaný vchod úplně zakryje.

V příštím pokračování se podíváme na další neduhy vstupních dveří a odpovíme na otázky:

Je otevřeno, nebo ne? Jak to, sakra, jen otevřít? Zákazy! Můžu vůbec vstoupit, nebo ne?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.